Na aukci v Paříži se bude příští měsíc dražit jeden ze dvou motocyklů Harley Davidson, které patří papeži Františkovi, uvádí deník Daily Mail. Stroj Dyna Super Glide dostal papež loni v červnu přímo od výrobce, který tehdy slavil 110. výročí svého založení.

Podle zástupců aukční síně Bonhams nemá papežův motocykl téměř nic najeto a díky Františkově podpisu na nádrži se může prodat za více než 15 tisíc eur, tedy asi 410 tisíc korun.

Výtěžek z aukce půjde italské dobročinné organizaci Caritas Roma, která motorku dostala od papeže darem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Papež se zbaví jedné ze svých dvou motorek Harley Davidson. Výdělek půjde na charitu. Motorka nemá téměř nic najeto a organizátoři aukce předpokládají zisk okolo 400 tisíc korun. Papež zatím nesdělil, zda na motocyklu někdy jezdil.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.