Obviněný internetový podnikatel, který vystupuje pod pseudonymem Kim Dotcom, oznámil, že se na Novém Zélandu rozhodl vytvořit novou politickou stranu.

Zakladatel někdejšího největšího serveru pro sdílení dat Megaupload se s ní chce zúčastnit letošních novozélandských parlamentních voleb.

V rozhovoru s agenturou AP Dotcom uvedl, že bude stát u zrodu strany a bude ji financovat, sám za ni nicméně kandidovat nemůže. Narodil se totiž v Německu a nemá novozélandské občanství.

"Moje politická strana bude aktivovat dosavadní nevoliče, mládež, internetové voliče," napsal Dotcom minulý týden na Twitteru.

S registrací stranických členů chce Kim Dotcom začít příští týden, kdy také spustí web strany. Podle novozélandských zákonů musejí mít politické strany nejméně 500 platících členů.

Dotcom prohlašuje, že jeho strana bude mít do voleb dobré kandidáty, jejich jména a další podrobnosti si však chce nechat jako překvapení pro okamžik oficiálního založení strany.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.