Nejlépe se najíte v Nizozemsku. V těsném závěsu jsou gastronomické velmoci Francie a Švýcarsko. Vyplývá to ze studie charitativní organizace Oxfam. Ta klasifikovala 125 zemí podle toho, jak kvalitně se v nich najíte.

Na prvních deseti příčkách žebříčku se umístily evropské země společně s Austrálií. Naopak nejhůře z hlediska kvalitní a dostupné výživy je na tom africký Čad.

Tamní občané mají komplikovaný přístup k drahým a nutričně málo hodnotným potravinám, které navíc nejsou vždy skladovány v ideálních hygienických podmínkách, uvádí zpráva. Jedno ze tří dětí v Čadu navíc trpí podvýživou. Podobně je na tom Jemen, Madagaskar, Angola nebo Etiopie.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.