Celé hodiny trvající potyčky s pořádkovými silami provázely nedělní masovou protivládní demonstraci v centru ukrajinské metropole Kyjeva. Opozice protest uspořádala jen pár dnů poté, co soud zakázal podobná shromáždění v jádru hlavního města a provládní většina prosadila v parlamentu schválení zákonů hrozících přísnějšími tresty pro demonstranty. Od "provokatérů" útočících na policejní těžkooděnce se ale opoziční představitelé distancovali.

Zatímco hlavní shromáždění na náměstí Nezávislosti podle agentury AFP dobíhá ke konci, do večerních hodin stále pokračují srážky několika stovek radikálně naladěných, vesměs zamaskovaných demonstrantů s policejními těžkooděnci, hájícími přístupy k sídlu parlamentu a vlády.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.