Vzdáleně připomíná R2D2 z Hvězdných válek. Robot značky Anybots má na hlavě mikrofon a kameru, která přenáší dění ve třídě, a zároveň malou obrazovku, pomocí které může komunikovat i fyzicky nepřítomný student. Právě dlouhodobě nemocným studentům má robot pomoci, aby nezmeškali látku ve škole a nepřišli o přátelství se svými spolužáky.

"Robot studentům umožňuje, aby se teleportovali do třídy," řekl Bruno Bonnel ze společnosti Awabot, která projekt zaštiťuje, agentuře AFP. V úterý proběhla vůbec první zkouška používání robota přímo ve třídě. Společnost vybrala lyceum Martinière Monplaisir v Lyonu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.