Skotské webové stránky a e-mailové adresy s doménou .co.uk nebo .com bude moci od léta nahradit jednotná skotská doména .scot.

Jedné ze čtyř zemí Spojeného Království Velké Británie a Severního Irska ji po dlouhé kampani, kterou podporoval například také herec Sean Connery, povolily mezinárodní regulační orgány.

Organizátoři kampaně "dotSCOT" doufají, že nová doména nabídne skotským podnikatelům řadu možností, jak zlepšit on-line marketing, a přispěje k rozšiřování informací o skotské kultuře nebo jazyku.

"Doména .scot bude 'internetovým domovem' všech Skotů – bez ohledu na to, kde zrovna žijí. Budou díky ní moci vyjádřit svůj vztah ke Skotsku," uvedl pro deník The Daily Telegraph Gavin McCutcheon, který byl jednou z tváří kampaně.

V článku se dále dozvíte

  • Ještě před referendem o odtržení Skotska od Velké Británie se národní doména webových stránek skotské vlády bude moci změnit na .scot. Organizátoři kampaně za její povolení doufají, že nová doména přispěje k rozšiřování informací o skotské kultuře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.