Západní země a Rusko se přou kvůli Ukrajině. K situaci v zemi se vyjádřili státníci Evropské unie, Ruska i USA na bezpečnostní konferenci v Mnichově.

Evropský prezident Herman Van Rompuy ve svém úvodním projevu prohlásil, že budoucnost Ukrajiny je s EU, zatímco ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov kritizoval násilí ze strany demonstrantů.

Podle něj západní mocnosti jejich incidenty neodsuzují a uplatňují dvojí standard. Kritizují tvrdý postup pořádkových sil a protestujících se zastávají. Státy EU by podle Lavrova podobné chování ve svých zemích netolerovaly. 

K Ukrajině se vyjádřil i americký ministr zahraničí John Kerry. Podle něj naprostá většina Ukrajinců touží žít svobodně a měli by mít právo si vybrat, s kým svou budoucnost spojí. Nikdo by je také neměl nutit k tomu, aby se svázali s jediným národem. Šéf americké diplomacie sice přímo neřekl na koho tím míří, ale z jeho slov bylo jasně patrné, že kritizuje Rusko.

 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.