Na svém začátku měl každý uživatel Facebooku jen sériové číslo a teprve až později jméno. Lze tedy dobře zjistit, kdo jsou první facebookoví průkopníci.

První vlna uživatelů se samozřejmě rekrutovala ze studentů Harvardu, se kterými se Mark Zuckerberg na univerzitě znal a přátelil. Někteří jeho spolužáci a spolubydlící mu pak s rozjezdem stránky dál pomáhali.

Nicméně profily jedna až tři použil Zuckerberg jen jako testovací a následně je vymazal. Takže už je na adrese nelze nalézt. První reálný profil, který už si Zuckerberg ponechal, tedy obsahuje odkaz s číslem čtyři.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.