"Na chodbách to vypadalo jako na staveništi, v pokoji nesvítilo světlo, nefungovala klimatizace ani televize, voda, která tekla z kohoutků, byla žlutá a všechno bylo pokryté prachem. Ve vedlejších pokojích byli ubytovaní stavební dělníci a přespávali v nich toulaví psi," popsal pro agenturu AP své první dojmy z ubytování v ruském Soči německý novinář Joerg Reuter, který do dějiště letošních zimních olympijských her dorazil v polovině ledna.

"Po sérii stížností jsem dostal nový pokoj v jiném hotelu. Je výborně zařízený, pohodlný a cítím se v něm bezpečně," dodal.

Mnozí další novináři ale takové štěstí neměli. A to do Soči na rozdíl od Joerga Reutera přijeli až v týdnu před zahájením her. Z devíti hotelů určených pro novináře je totiž pouze šest připravených přijímat hosty.

Tweety o tom, jak fungují zbylé tři, shromáždil server deníku Washington Post.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.