Když fanoušci "mrtvého jazyka" z papežova okolí kdysi přemlouvali někdejší hlavu katolické církve Benedikta XVI., aby si založil twitterový účet v latině, netušili, jaký bude mít jejich nápad úspěch.

Latinské tweety, v jejichž zveřejňování dodnes pokračuje Benediktův nástupce František, přilákaly rekordních 211 tisíc uživatelů Twitteru.

Tolik lidí přitom nesleduje ani papežovy německé nebo arabské příspěvky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Mezi rekordními 211 tisíci lidmi, kteří na sociální síti Twitter sledují papežův latinský účet, jsou prý především studenti. Mnozí z nich totiž musí papežovy tweety za domácí úkol překládat. S tím mají přitom často problém i lingvisté.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.