Je čas skončit se španělskými siestami. Podle amerického deníku The New York Times v zemi sílí hlasy, že španělské pracovní tempo škodí tamní ekonomice.

Zatímco v jiných zemích chodí lidé v deset večer spát, ve Španělsku začínají večeřet. Ve stejnou dobu mají televize prime time. Podle některých studií se navíc čtvrtina Španělů, tedy až 12 milionů lidí, dívá na televizi mezi půlnocí a jednou hodinou ranní.

V souvislosti s ekonomickou krizí v zemi teď hrozí, že si Španělé budou muset zvykat na jiné tempo. Podle některých expertů totiž bude země více produktivní, když se adaptuje na běžné časové pásmo a půjde souběžně se zbytkem Evropy.

Pevné pracovní hodiny by pro většinu Španělů znamenaly narušení jejich každodenního života. „Jíst v jiný čas a spát v jiný čas než ostatní patří k identitě Španělů,“ říká 36letý zaměstnanec banky Rodríguez. Jsou zvyklí na polední siesty, kdy si kromě oběda stihnou i zdřímnout. Nově by měli jen hodinovou obědovou pauzu. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.