V Londýně zemřela pražská rodačka Alice Herzová-Sommerová, považovaná za nejstaršího známého člověka, který přežil holocaust. Dožila se 110 let. Úmrtí oznámila podle agentury AP její snacha. 

Herzová-Sommerová pocházela z židovské německy mluvící rodiny. Za druhé světové války byla i s rodinou internována v Terezíně. 

Uznávaná pianistka zemřela v nemocnici, kam byla podle její snachy přijata v pátek. Herzová-Sommerová se tak o týden nedožila vyhlášení amerických Oscarů. V kategorii krátkých dokumentárních filmů byl totiž nominován snímek The Lady in Number 6: Music Saved My Life (Dáma v čísle 6: Hudba mi zachránila život), který o pražské židovce natočil režisér Malcolm Clarke. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.