Imámové ze Spojených arabských emirátů vyhlásili fatvu, která muslimům zakazuje cestu na Mars a propagaci vesmírné turistiky.

Podle listu Khaleej Times výbor Generálního úřadu pro islámské záležitosti v Dubaji označil cestu na rudou planetu jako "skutečné riziko", které se rovná sebevraždě.

"Taková jednosměrná cesta představuje velké riziko pro život a v rámci islámu nemůže být nikdy ospravedlnitelná," uvedl výbor.

"Ochrana života před všemi možnými druhy nebezpečí je věc, na které se shodnou všechna náboženství," stálo v prohlášení.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.