Pákistánská armáda zahájila další nálety na úkryty ozbrojenců na pomezí Jižního a Severního Vazíristánu při hranici s Afghánistánem. Zabila při tom nejméně 30 lidí. Území, kde se koncentrují členové militantního islamistického hnutí Taliban, armáda intenzivně bombarduje už několik dní.

Na začátku února přitom pákistánská vláda zahájila mírové vyjednávání. Brzy ho ale přerušila poté, co se Taliban přihlásil k zabití 23 příslušníků polovojenských jednotek na severozápadě země. Premiér Naváz Šarif pak schválil vlnu leteckých útoků. 

Podle pákistánských vojenských činitelů se ozbrojenci území zmocnili a vybudovali si zde výcvikové středisko, kde připravují i sebevražedné atentátníky.  

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.