Půjdete mezi stromy, po dřevěném chodníku až k temnému tunelu. Končí propastí, která výběžek dramaticky rozděluje. A na protější zdi budou do kamene jasně vyryta jména těch, kteří v létě před třemi roky při útocích Anderse Behringa Breivika zemřeli.

Přesně tak bude vypadat památník, který za pár měsíců vyroste necelých 600 metrů od břehů ostrova Utöya. Místa, kde Breivik 22. července 2011 postřílel téměř sedmdesát účastníků sjezdu sociálnědemokratické mládeže.

Působivý památník má připomínat "jizvu", která po útoku v srdcích Norů dodnes zůstala, stejně jako prázdnotu a radikální řez uprostřed přírody.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.