Ukrajina podle úřadujícího prezidenta Oleksandra Turčynova nezasáhne vojensky, aby zabránila připojení Krymu k Rusku, protože se rozhodla pro ochranu své východní hranice.

"Nemůžeme se angažovat v nějaké vojenské operaci na Krymu. Tou bychom totiž obnažili východní hranici a Ukrajina by nebyla chráněná, s čímž ruští vojáci počítají," prohlásil Turčynov.

Očekávané nedělní referendum na Krymu o připojení této ukrajinské oblasti k Rusku Turčynov označil za frašku, o které se rozhodlo v Kremlu.

Ani lídři G7 referendu nevěří. Po dnešním jednání uvedli, že neuznají výsledek krymského lidového hlasování, protože porušuje ukrajinskou ústavu. Zároveň vyzvali Rusko, aby ukončilo snahy o změnu statusu Krymu a zastavilo chystané referendum.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ukrajina neplánuje vojenský zásah na Krymském poloostrově. Prohlásil to úřadující prezident, který zároveň označil referendum o připojení Krymu k Rusku za frašku. Krymské úřady mezitím plánují znárodnit ukrajinskou flotilu i státní majetek.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.