Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu v úterý ocenila odkaz bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla. V rámci rezoluce č. 506 schválila umístění busty zesnulého politika ve sněmovním křídle budovy Kapitolu vedle dalších osobností.

Rezoluci inicioval předseda sněmovního zahraničního výboru Ed Royce, který Havla označil za mimořádného člověka. "V době, kdy sledujeme pokračující krizi na Ukrajině, je důležité zamyslet se nad životem člověka, který vyvedl československý lid z vlivu Sovětského svazu a který sehrál klíčovou roli v založení ne jednoho, ale dvou živoucích evropských demokratických států: České republiky a Slovenské republiky," podotkl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.