„Egypt se chce vyhnout skandálu. Je pravděpodobné, že verdikt bude zmírněn,“ říká o pondělním rozsudku smrti pro 529 islamistů Ahmed Samih, ředitel káhirského Andaluského institutu pro toleranci a nenásilí, který sleduje případy porušování lidských práv v zemi. Samih je rovněž ředitelem egyptského internetového rádia Naše svoboda.

HN: Má tento případ v moderní historii Egypta nějakou obdobu?

Myslím, že nemá obdoby, a to nejen v historii Egypta. Nevzpomínám si totiž, že by se podobný soudní rozsudek odehrál i kdekoli jinde na světě. Toto rozhodnutí je především obrovskou chybou. A doufám, že egyptský soudní systém ho co nejrychleji opraví. Očekávám, že ten případ bude nakonec stažen.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.