Novým generálním tajemníkem Severoatlantické aliance bude od 1. října bývalý norský premiér Jens Stoltenberg. Nahradí tak po pěti letech a dvou měsících ve funkci Anderse Fogha Rasmussena z Dánska.

O pátečním odpoledním rozhodnutí Severoatlantické rady, tedy aliančních diplomatů, informovalo NATO ve stručné tiskové zprávě.

Nor Jens Stoltenberg je vystudovaný ekonom. V Norsku několikrát zastával ministerské křeslo; v resortu financí, průmyslu a byl tzv. druhým ministrem životního prostředí. Následovala dvě funkční období na pozici premiéra v letech 2000-2001 a 2005-2013. Je předsedou Norské strany práce.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.