Ženský souboj o vedení Paříže vyhrála socialistka Anne Hidalgová. V komunálních volbách porazila pravicovou političku Nathalii Kosciuskovou-Morizetovou s 54,5 procenty hlasů. Hidalgová tak bude vůbec první ženou v čele francouzské metropole.

Pro Socialistickou stranu to ale bylo osamocené vítězství. Vládní strana prezidenta Francoise Hollanda ve volbách propadla.

„Jsem první žena ve vedení Paříže. Jsem si vědoma, jaká to je výzva,“ řekla budoucí starostka ve svém vítězném projevu. Hidalgová je už léta druhou nejmocnější postavou na radnici. S posledním starostou Paříže Bertrandem Delanoëm pracuje od jeho zvolení v roce 2001. Jako náměstkyně měla na starosti hlavně architekturu a urbanismus.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.