Propukne vesmírné šílenství? NASA se rozhodla, že to zjistí. Ve spolupráci s havajskou univerzitou spustila projekt, díky kterému chce zjistit, jak bude působit dlouhodobý pobyt na Marsu na lidskou psychiku. 

Tento týden rozjela experiment, ve kterém navodí simulaci Marsu na Zemi. NASA bude zkoumat reakce tří žen a tří mužů. Podle serveru The Atlantic je mezi nimi například neuropsycholog, vesmírný inženýr nebo veterán amerických vzdušných sil Air Force.

Všichni budou po dobu čtyř měsíců zavření na stanovišti ve tvaru kupole o rozloze okolo 300 metrů čtverečních. Cílem havajského projektu je navodit na Zemi co nejpřesnější prostředí Marsu a nově zkoumat, co život v takových podmínkách udělá s lidskými emocemi.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.