Americká Agentura pro národní bezpečnost (NSA) věděla nejméně dva roky o bezpečnostní chybě u webových stránek, které se nyní přezdívá Heartbleed. NSA tuto díru v softwaru pravidelně používala ke shromažďování důležitých informací. Pro agenturu Bloomberg to uvedly dva nejmenované zdroje.

NSA ve vyjádření následně popřela, že by si byla vědoma chyby Heartbleed do doby, než se tato informace dostala do médií. "Zprávy o tom, že by si NSA nebo jakákoliv jiná vládní agentura byla vědoma tzv. chyby Heartbleed před rokem 2014, jsou mylné," uvedla NSA v e-mailovém prohlášení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.