Přesně před rokem došlo k jednomu z největších neštěstí moderního oděvního průmyslu, zřícení továrny Rana Plaza v Bangladéši. V troskách výrobního komplexu, kde si nechávaly vyrábět zboží firmy jako Benetton, Primark, Auchan, Carrefour nebo Mango, zemřelo 1138 dělníků, více než 2000 bylo zraněno.

Tragédie ukázala, v jak špatných podmínkách lidé v bangladéšských oděvních továrnách pracují, a vzbudila vlnu protestů volajících po zlepšení bezpečnostních pravidel a pracovních práv zaměstnanců.

V létě 2013 tak došlo k vypracování tzv. bangladéšské dohody, která zavazuje firmy k pravidelným kontrolám budov a kterou podepsalo více než 150 především evropských oděvních značek, jak uvádí server The Washington Post. Vznikl i americký ekvivalent smlouvy, tzv. bangladéšská aliance pro bezpečnost dělníků.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.