Oběti dětské pornografie se ve Spojených státech zřejmě dočkají finančního odškodnění i od těch, kteří si z internetu stáhli jejich fotografie. Americký nejvyšší soud tak rozhodl v případě ženy, která požadovala náhradu ve výši 3,4 milionu amerických dolarů. Zda tyto peníze dostane, není jasné. O konkrétní částce ještě bude soud rozhodovat.

Případ tak zřejmě posune hranici zákona z roku 1994, který obětem připisuje nárok na odškodnění.

Podle středečního rozhodnutí soudu by měli odškodnění platit nejen pachatelé, ale také ti, kteří si později fotografie prohlížejí. O případu informovala agentura Bloomberg.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.