Ukrajinské jednotky, které na východě země vedou operaci proti separatistům, v sobotu obsadily město Kramatorsk a ovládly další strategické body v oblasti Slavjanska. Dozvuky má páteční požár v jihoukrajinské Oděse, kde v plamenech zahynuly asi čtyři desítky lidí. Odpovědnost za neštěstí na sebe vzájemně shazují proruská i proukrajinská strana.

Mezitím proruští radikálové ve východoukrajinském Slavjansku propustili týden vězněný tým vojenských pozorovatelů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), mezi nimiž je i český podplukovník.

Ukrajinské jednotky odpoledne vstoupily do Kramatorska, který několik týdnů ovládali proruští radikálové. Vojáci nejprve získali kontrolu nad televizní věží v Kramatorsku, pak obsadili klíčové objekty včetně centrály tajné služby. Ulicemi města projížděly armádní obrněné transportéry. Akci dopoledne doprovázela vytrvalá palba, ukrajinský ministr vnitra Avakov nedoporučoval vycházet do ulic. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.