Ukrajinské jednotky, které na východě země vedou operaci proti separatistům, v sobotu obsadily město Kramatorsk a ovládly další strategické body v oblasti Slavjanska. Dozvuky má páteční požár v jihoukrajinské Oděse, kde v plamenech zahynuly asi čtyři desítky lidí. Odpovědnost za neštěstí na sebe vzájemně shazují proruská i proukrajinská strana.

Mezitím proruští radikálové ve východoukrajinském Slavjansku propustili týden vězněný tým vojenských pozorovatelů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), mezi nimiž je i český podplukovník.

Ukrajinské jednotky odpoledne vstoupily do Kramatorska, který několik týdnů ovládali proruští radikálové. Vojáci nejprve získali kontrolu nad televizní věží v Kramatorsku, pak obsadili klíčové objekty včetně centrály tajné služby. Ulicemi města projížděly armádní obrněné transportéry. Akci dopoledne doprovázela vytrvalá palba, ukrajinský ministr vnitra Avakov nedoporučoval vycházet do ulic. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.