Mechem porostlé skály, travnaté svahy a popraškem sněhu přikrytý vrchol hory Blencathra v národním parku Lake District nabízí za 1,75 milionu liber (asi 58 milionů korun) britský rod Lowtherů. Rodina se dostala do úzkých a musí co nejdříve zaplatit 9 milionů liber za dědickou daň.

Případný kupec kromě samotné hory, jíž se přezdívá Saddleback, získá titul pána vesnice Threlkeld, právo sestavit si vlastní erb a také jediný zdroj příjmu – malou vodní elektrárnu, z jejíhož provozu plyne zhruba tisícovka liber (33 tisíc korun) ročně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.