Do kampaně za propuštění více než 300 dívek, které z gymnázia a několika vesnic v oblasti Borno v severní Nigérii unesli v dubnu extremisté z hnutí Boko Haram, se zapojila i Michelle Obamová. 

První dáma USA se k výzvě pro osvobození dívek připojila už ve středu. Na twitterovém účtu uveřejnila svou fotografii se vzkazem "Naše modlitby jsou s pohřešovanými nigerijskými dívkami a jejich rodinami. Je načase přivést naše dívky zpět."

On-line kampaň s názvem "Bring Back Our Girls" neboli Přiveďte zpět naše dívky podporuje čím dál více lidí. Přihlásila se k ní mimo jiné herečka a vyslankyně dobré vůle UNHCR Angelina Jolie nebo aktivistka za práva dívek a žen na vzdělání, šestnáctiletá Malala Júsufzaiová.

Aby první dáma k vážné situaci unesených dívek přitáhla více pozornosti, přednesla v sobotu na toto téma projev v rámci pravidelného rozhlasového vysílání z Bílého domu. Je to vůbec poprvé, co měla Obamová proslov, který tradičně pronáší americký prezident, místo svého manžela.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.