Pasivita Spojených států a Evropské unie vede k tomu, že Vladimir Putin na Ukrajině postupně dosáhne všeho, co chtěl. Podle Kurta Volkera, který byl v letech 2008 až 2009 americkým velvyslancem u NATO, postupuje ruský prezident přesně tak, aby Západ nevyprovokoval.

„Je dost chytrý na to, aby v jednu chvíli nezašel příliš daleko, hraje na naši slabost,“ říká Kurt Volker, který v současné době působí jako ředitel think-tanku McCain Institute for International Leadership v Arizoně a ve Washingtonu.

Hospodářským novinám poskytl Kurt Volker rozhovor v souvislosti s bezpečnostní konferencí GLOBSEC, která se koná v Bratislavě a na které vystoupí premiéři zemí Visegrádu a také Anders Fogh Rasmussen, generální sekretář NATO.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.