Reportéři a editoři jednoho z nejproslulejších deníků se ve středu odpoledne shromáždili v newsroomu, aby si vyslechli oznámení svého vydavatele Arthura O. Sulzbergera mladšího. Za chvíli byli zaměstnanci New York Times v šoku, jak popsal jejich reportér.

Sulzberger oznámil, že Jill Abramsonová, první žena–šéfredaktorka v historii listu, končí. Ve funkci byla pouze od září 2011.

Abramsonovou okamžitě nahradil druhý člověk ve vedení redakce – zástupce šéfredaktorky, Dean Baquet. Jedno prvenství v New York Times skončilo, výměnou za to si ovšem list připsal druhé. Baquet bude prvním Afroameričanem na nejvyšším postu v redakci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.