Německo se stalo druhým nejoblíbenějším cílem imigrantů po Spojených státech. Země, která láká například přistěhovalce z jižní Evropy těžce zasažené finanční krizí, tak předstihla Kanadu či Austrálii, ukazují údaje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) o počtech stálých přistěhovalců v roce 2012.

Německo podle OECD poskočilo na druhé místo z osmé příčky v roce 2009. Většina imigrantů přichází do Německa z východní Evropy, zesiluje však rovněž příliv přistěhovalců z jižní Evropy.

Hospodářské podmínky v Řecku, Španělsku a Portugalsku těžce zasáhla dluhová krize, která vedla mimo jiné k prudkému nárůstu nezaměstnanosti. Mnoho obyvatel proto dospělo k závěru, že jejich jedinou možností je odchod do zahraničí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.