Podobných videí najdete na serveru YouTube spoustu - skupina lidí z určitého města či země tancuje a zpívá hit Pharrella Williamse "Happy". Vlastní verzi má třeba i Praha, Island nebo Menorca. "Happy" je zkrátka globální fenomén.

Taneční video natočila i skupina mladých Íránců z Teheránu. Od "západních" verzí nejde skoro rozpoznat - hlavní aktéři jsou módně oblečení, dívky silně nalíčené, taneční pohyby se originalitou příliš nevyznačují.

Jejich nahrávka, kterou na webu zveřejnili v dubnu, za první čtyři dny nasbírala 30 tisíc zhlédnutí. Autoři video propagovali na sociálních sítích, všimli si ho i novináři Huffington Post nebo Le Monde.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.