"Tak jak se vám tu líbí? Prokouklo to, že?" Usměvavý taxikář Sergej ukazuje na zrekonstruovanou budovu minského letiště, vybudovaného ještě pro potřeby olympiády v roce 1980. Kvůli současnému hokejovému mistrovství světa získalo letiště běloruského hlavního města moderní háv.

"Teda, ta boční křídla pořád připomínají Kafkův Zámek. Ale to nic, třeba jednou předělají i je," směje se absolvent lingvistiky Sergej, který se posledních deset let živí vozením turistů po Minsku.

Není to špatná metafora pro celkový dojem z hokejového mistrovství v zemi, jejíž prezident je znám pro svou vášeň pro hokej a také pro totální kontrolu nad státem, který ovládá od roku 1996. Tehdy byl bývalý předseda sovchozu Alexandr Lukašenko zvolen prezidentem ve svobodných volbách pod hesly boje proti korupci. To byly také poslední svobodné volby na nejbližších skoro dvacet let v zemi, kterou populární novinářské klišé označuje za poslední evropskou diktaturu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.