V Egyptě mohou jít lidé k volbám ještě další den, se kterým se původně nepočítalo. Úřady hlasování prodloužily kvůli nízké účasti v minulých dvou dnech, přitom obě strany s prodloužením termínu nesouhlasily.

"Bez věrohodného důvodu to otevírá dveře k možným manipulacím s hlasy," říká Hussein AbdelGhany, poradce jednoho z kandidátů Hamdína Sabbáhího.

Lidé vybírají ze dvou kandidátů - bývalého velitele armády Abdal Fattáha Sísího a levicového politika Hamdína Sabbáhího, který kandidoval už v prezidentských volbách v roce 2012, kdy skončil třetí. Podle CNN obě strany podaly stížnosti. Prezidentský kandidát Hamdín Sabbáhí by byl údajně podle svého poradce ochoten dokonce odstoupit z voleb, pokud by se jeho výhrady nevzaly v potaz.  

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.