Klimatický jev El Niňo lze podle meteorologů letos očekávat s osmdesátiprocentní pravděpodobností. Změny počasí mohou způsobit výrazné ztráty na sklizni, částečně i na infrastruktuře nebo těžbě surovin. Informoval o tom server CNBC.com.

El Niňo vzniká v důsledku nedostatečného ochlazování Tichého oceánu. Ten pak přináší deště a sucho do jiných oblastí, než je obvyklé. 

Mezinárodní výzkumný ústav Kolumbijské univerzity hlásí, že El Niňo začne zřejmě působit v červnu. Maximální síly by měl dosáhnout mezi prosincem a únorem dalšího roku. Zásadní jsou však dopady, které se obvykle táhnou po dobu devíti měsíců až dvou let.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.