Od 1. června vejde v Rusku do platnosti zákon, který rozšiřuje zákaz kouření o bary a restaurace. Prezident Vladimir Putin pokračuje v řadě kuřáckých omezení, která mají propagovat zdravý životní styl. Informoval o tom server Reuters.

Putinův kabinet věří, že se sérii opatření podaří do roku 2020 zredukovat počet kuřáků v zemi ze současných 39 procent na 25. "Díky tomuto zákonu lidé pochopí, že kouření je špatné a kouřit v přítomnosti nekuřáku je trestný čin," řekl Sergej Kalašnikov, vedoucí výboru pro veřejné zdraví.

Rusko začalo omezovat kuřáky již minulé léto, kdy začal platit zákaz kouření ve vládních budovách. Dále byly zakázány reklamy propagující cigaretové produkty. Od 1. června bude zákon rozšířen kromě nekuřáckých barů a restaurací i o vlaky a veřejnou dopravu. Zobrazení tabákových výrobků v obchodech a kioscích bude taktéž nelegální.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.