Súdánský ministr zahraničí popřel zprávy, že by žena odsouzená k trestu smrti za svou víru v křesťanství měla být v příštích dnech propuštěna. O údajném brzkém osvobození nic neví ani její manžel. V sobotu přitom pronikaly do světa zprávy o jejím propuštění.

Sedmadvacetiletá Meriam Ishagová byla v polovině května odsouzena k smrti kvůli náboženství. Křesťanka, která si vzala za manžele rovněž křesťana, odmítla konvertovat k islámu. Byla tak odsouzena k smrti oběšením. Rozsudek vyvolal mezinárodní ohlas a světoví státníci i lidskoprávní organizace bojují za její propuštění.

Mluvčí ministerstva prohlásil, že mu nejsou známy žádné plány na propuštění sedmadvacetileté Meriam Ishagové. Zdůraznil, že se z vězení může dostat pouze, pokud uspěje s odvoláním před soudem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.