Americká Tajná služba hodlá efektivněji monitorovat sociální sítě. Podle deníku The Washington Post vypsala instituce určená k ochraně prezidenta a národní ekonomiky veřejnou soutěž na dodavatele programu, který by jí při monitoringu Twitteru a dalších sítí pomohl rozpoznat ironická vyjádření a sarkasmy.

Ochrana soukromí uživatelů internetu přitom v USA vyvolává po aféře rozpoutané odhaleními bývalého analytika tajných služeb Edwarda Snowdena velké diskuse.

Tajná instituce řízená ministerstvem financí podle listu sleduje komunikaci na sociálních sítích dlouhodobě, neshledává však svou činnost dostatečně efektivní a rozhodla se opatřit si nový program, splňující řadu požadavků.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.