Kus deštného pralesa na hranici národního parku na Sumatře se rozhodla zachránit skupina Čechů. Zakoupili tři desítky hektarů půdy se stromy, které by jinak lehly popelem. Po domluvě se správou parku zde založili také protipytlácké hlídky. Projekt Green Life se zaměřuje hlavně na ochranu kriticky ohrožených zvířat v čele s tygrem sumaterským. Cílem je zachránit v oblasti postupně až sto hektarů deštného pralesa.

První česká soukromá rezervace na Sumatře na hranicích s národním parkem Gunung Leuser začala vznikat v roce 2009. "Nejde o to, že by našich zatím 33 hektarů deštného pralesa mělo zachránit tento svět, ale je to velký příklad lidem, že soukromé vlastnictví dokáže zachraňovat i tak významné ekosystémy. Chceme ukázat, že se můžeme tímto způsobem podílet a vykupovat tyto pozemky dříve, než je vykoupí společnosti, které je vykácí a vypálí a zneužijí například pro palmu olejnou," řekl zakladatel sdružení Prales dětem Milan Jeglík.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.