Německá kancléřka Angela Merkelová v pátek ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi řekla, že Rusko má "velkou odpovědnost" za to, aby pomohlo s mírovým řešením vyhrocené situace na Ukrajině. Oba politici při hodinovém jednání mluvili výhradně o Ukrajině a během rozhovoru podle týdeníku Die Zeit vládla poněkud mrazivá atmosféra.

Merkelová a Putin se sešli v hotelu v Deauville v Normandii, kde se účastní vzpomínkových akcí k 70. výročí vylodění Spojenců v Normandii. Za přítomnosti Merkelové se Putin také poprvé setkal s nově zvoleným ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Patnáctiminutové setkání zprostředkoval francouzský prezident Francois Hollande. Porošenko a Putin si podali ruce, schůzka otevírá dveře k tomu, aby Rusko uznalo výsledek ukrajinských prezidentských voleb, tvrdí Hollandův úřad.

„Rozhovor se týkal možných opatření, jak zastavit eskalaci (krize) včetně možnosti, že by Moskva uznala zvolení Porošenka. V následujících dnech budou také diskutovány detaily zastavení bojů,“ uvedl úřad francouzského prezidenta.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.