Hordy nejen dětí kreslících fotbalové motivy v zelené a žluté barvě po vozovkách dalších a dalších ulic. Lidé předhánějící se v dokonalosti pokrytí povrchu svého auta národními vlajkami. Šéfové ochotně pouštějící zaměstnance brzy domů, aby v zácpě nepromeškali začátek zápasu. Učitelé shromažďující děti ze všech tříd před několika obrazovkami.

Obří města i indiánské vesničky – celá země se zastaví během zápasu a po něm bude trávit hodiny u grilovaného hovězího a řešit každičký detail, kličku a rozhodnutí trenéra. Toto jsou některé z normálních příznaků nemoci zvané fotbal, kterou Brazílie pravidelně trpí každé čtyři roky.

Letos je ovšem všechno jinak. „To je nejpodivnější atmosféra, jaké jsem kdy byl v Brazílii před mistrovstvím světa svědkem, je to, jako by obavy a apatie ohrožovaly normální vzrušení,“ všímá si historik Antonio Risério.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.