Z Ukrajiny do Evropy mají namířeno delegace ukrajinských obchodníků, kteří mají za úkol dojednat kontrakty na dodávky plynu výhodnější, než nabízí ruský Gazprom.

Kyjev v reakci na pondělní zastavení dodávek z Ruska hodlá oslovit například německou firmu RWE nebo francouzskou Gaz de France. Cena by prý mohla být značně nižší, než na jaké trvá Moskva.

Pozornost médií se soustřeďuje na rusko-ukrajinské hranice, jejichž uzavření je podmínkou pro realizaci mírového plánu ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Po zvýšení pohraniční ochrany, na kterém mají bezpečnostní složky bezodkladně pracovat, má vláda v úmyslu do konce týdne vyhlásit zastavení palby.

Proruští povstalci mají být vyzváni ke složení zbraní, na dobrovolný odchod do Ruska budou mít podle vládních zdrojů dva týdny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.