Z Ukrajiny do Evropy mají namířeno delegace ukrajinských obchodníků, kteří mají za úkol dojednat kontrakty na dodávky plynu výhodnější, než nabízí ruský Gazprom.

Kyjev v reakci na pondělní zastavení dodávek z Ruska hodlá oslovit například německou firmu RWE nebo francouzskou Gaz de France. Cena by prý mohla být značně nižší, než na jaké trvá Moskva.

Pozornost médií se soustřeďuje na rusko-ukrajinské hranice, jejichž uzavření je podmínkou pro realizaci mírového plánu ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Po zvýšení pohraniční ochrany, na kterém mají bezpečnostní složky bezodkladně pracovat, má vláda v úmyslu do konce týdne vyhlásit zastavení palby.

Proruští povstalci mají být vyzváni ke složení zbraní, na dobrovolný odchod do Ruska budou mít podle vládních zdrojů dva týdny.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.