Francouzská banka BNP Paribas bude pravděpodobně muset zaplatit osm až devět miliard dolarů (více než 181 miliard korun) v rámci případného urovnání se Spojenými státy. Uvedly to zdroje agentury Reuters.

Američané podle zdrojů vyšetřují, zda banka neodstranila identifikační údaje z peněžních převodů tak, aby americkým finančním systémem mohly projít bez povšimnutí.

Úřady zkoumají, zda BNP Paribas v letech 2002 až 2009 porušila americké sankce, vztahující se prý především k Súdánu, ale také k Íránu nebo Kubě.

Podle dřívějších spekulací by pokuta pro největší francouzskou banku mohla přesáhnout deset miliard dolarů.

Francouzský ministr financí Michel Sapin pro rádio France Info urovnání nekomentoval, ale zopakoval, že výše pokuty by měla být spravedlivá a přiměřená.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.