Největší přínos pro Zemi mají Irsko, Finsko a Švýcarsko. Česká republika se nachází na 43. pozici jednu příčku za Slovenskem. Na konci žebříčku se umístily Irák, Vietnam a Libye. Velmi dobře si však Česko vede ve dvou oblastech: podpora vědy a výzkumu, kde zaujímá čtvrté místo, a rovněž rozvoj kultury, v němž je osmé.

Good Country Index hodnotí, jak vysokou měrou přispívá každý stát k všeobecnému dobru lidstva. Vychází z rozsáhlé škály dat Organizace spojených národů a dalších mezinárodních organizací a na jejich základě sestavuje pořadí jednotlivých zemí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.