"Natočení a promítání filmu o spiknutí s cílem zranit naše nejvyšší vedení je očividným teroristickým a válečným činem, který v žádném případě nebude tolerován," citovala severokorejská státní tisková agentura mluvčího severokorejské vlády.

Byť se vyjádření přímo nezmiňuje o konkrétním filmu, podle BBC se jedná jasně o akční komediální snímek The Interview, ve kterém se dva američtí novináři vydají do Severní Korey udělat rozhovor s vůdcem země Kim Čong-unem. Zápletka je o to složitější, že se je pokusí naverbovat CIA k tomu, aby na diktátora spáchali atentát.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.