Páteční druhé kolo jednání mezi ukrajinskou a proruskou stranou v Doněcku nepřineslo žádný průlom, ale účastníci se dohodli, že se sejdou znovu. "Třetí etapa konzultací bude. Počítá se s ní, datum ale ještě stanoveno nebylo," řekl "premiér" doněckých vzbouřenců Alexandr Borodaj.

Dodal, že strany musejí pro začátek realizovat to, na čem se dohodly při nynějších konzultacích. Jde zejména o sestavení seznamů zadržovaných osob, které mají být vyměněny. Kromě toho musejí strany vypracovat mapy ohnisek konfliktu, kam by měli přijet pozorovatelé OBSE.

Borodaj podle agentury RIA Novosti k prodloužení příměří poznamenal, že moc nevěří, že Kyjev dohodu o klidu zbraní dodrží. Nicméně dodal, že doněčtí a luhanští povstalci jsou ochotni zastavit palbu na jakoukoli dobu, na jakou ji zastaví Kyjev.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.