Na východě Ukrajiny se v noci opět bojovalo. Separatisté podle agentury Ukrinform ostřelovali z minometů pozice vládních sil na letišti v Kramatorsku. Kromě toho se terčem minometné a granátometné palby staly v Doněcké oblasti dva opěrné body armády. Nikdo nepřišel o život.
Jeden z vůdců doněckých povstalců obvinil ukrajinskou armádu, že zastavila palbu u města Krasnyj Lyman a řeky Severní Doněc jen proto, aby mohla převést své jednotky na druhý břeh.
Podle hlavního velitele doněckých vzbouřenců Igora Strelkova palba nebude zastavena, "dokud ukrajinské ozbrojené síly nestáhnou své jednotky na deset kilometrů od místa dislokace a nezastaví přesuny své techniky".
Od pátku večer přitom platí třídenní příměří, které vyhlásil ukrajinský prezident Petro Porošenko a proruští povstalci s ním souhlasili.
Vzhledem k vývoji uplynulého týdenního příměří není ale nedodržování klidu zbraní překvapením.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...