Na východě Ukrajiny se v noci opět bojovalo. Separatisté podle agentury Ukrinform ostřelovali z minometů pozice vládních sil na letišti v Kramatorsku. Kromě toho se terčem minometné a granátometné palby staly v Doněcké oblasti dva opěrné body armády. Nikdo nepřišel o život. 

Jeden z vůdců doněckých povstalců obvinil ukrajinskou armádu, že zastavila palbu u města Krasnyj Lyman a řeky Severní Doněc jen proto, aby mohla převést své jednotky na druhý břeh.

Podle hlavního velitele doněckých vzbouřenců Igora Strelkova palba nebude zastavena, "dokud ukrajinské ozbrojené síly nestáhnou své jednotky na deset kilometrů od místa dislokace a nezastaví přesuny své techniky".

Od pátku večer přitom platí třídenní příměří, které vyhlásil ukrajinský prezident Petro Porošenko a proruští povstalci s ním souhlasili.

Vzhledem k vývoji uplynulého týdenního příměří není ale nedodržování klidu zbraní překvapením.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.