Virové onemocnění ebola je už řadu let noční můrou epidemiologů, protože proti této nakažlivé tropické krvácivé horečce neexistuje účinný lék. Současná epidemie v Africe je zatím nejhorší z těch, které epidemiologové v této části světa zaznamenali, a podle některých zdrojů se už zcela vymkla kontrole.

"Zdá se, že regionální epidemie eboly v západní Africe se začíná měnit v katastrofu," tvrdí reportérka Clara Walter v Deutsche Welle. Agentury uvádějí, že v oblasti Libérie, Giuney a Sierry Leone za poslední týden zemřely více než tři stovky lidí a přibližně stejný počet je nakažený.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.