Od začátku července má Argentina třicet dnů na to, aby vyřešila spor s věřiteli. Když neuspěje, dostane se už podruhé za třináct let do platební neschopnosti. Do New Yorku proto posílá delegaci, která s věřiteli bude vyjednávat.

Spor vede země s držiteli dluhopisů, kteří se po státním bankrotu v letech 2001 a 2002 odmítli zapojit do restrukturalizace národního dluhu.

Argentinské ministerstvo hospodářství v úterý oznámilo, že vysílá do New Yorku delegaci s prostředníkem, kterého stanovil americký soud, aby pomohl dosažení dohody.

"Ministerstvo hospodářství informuje, že ustavilo výbor, který se s prostředníkem sejde 7. července," uvedl úřad v prohlášení. Podrobnosti o složení delegace ale jeho lidé neuvedli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.