Nedávno zvolení europoslanci se v úterý poprvé sešli v Evropském parlamentu. Za svého předsedu zvolili dosavadního šéfa, německého sociálního demokrata, Martina Schulze.

Hlasy získal podle všeho výměnou za podporu své strany lidovci Jeanu-Claudeovi Junckerovi. Ten zřejmě stane v čele Evropské komise.  

"Děkuji za důvěru a doufám, že se mi podaří získat důvěru těch, kdo pro mne dnes nehlasovali," řekl Schulz po zvolení. V krátkém vystoupení upozornil na některé výzvy, které podle něj stojí před nynější Evropskou unií, například na vysokou nezaměstnanost či nerovnost ve společnosti i mezi unijními zeměmi. 

Na první schůzi, která potrvá tři dny, bude 751 poslanců volit také místopředsedy parlamentu a pět kvestorů, kteří mají na starosti organizační záležitosti.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.