Stále více dětí se podle zprávy Organizace spojených národů nuceně zapojuje do válečných konfliktů. Světová organizace dokumentuje více než čtyři tisíce případů v roce 2013. Odhaduje však, že počet dětí nasazovaných do bojů je ještě o několik tisíc vyšší. Přibývá také násilných případů vůči dětem a útoků na školy.

OSN uvádí osm státních armád a 51 ozbrojených skupin, které nasazují dětské vojáky do bojů. Například v Afghánistánu bojuje necelá stovka dětí, většina z nich ve službách Tálibánu. V loňském roce zde zahynulo přes 500 dětí, dalších téměř tisíc a půl utrpělo zranění.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.